obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej

15 lipca 2024 r. w piechcińskiej książnicy spektaklem teatralnym pt. „Profesorek Wodorek i Superbohaterowie” w wykonaniu Teatru Objazdowego Pomarańczowy Cylinder rozpoczęliśmy spotkania w ramach projektu pn. „Biblioteka rozmaitości”. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Profesorek Wodorek zaprosił dzieci do swojego laboratorium. Spektakl dotyczył mycia rąk przed jedzeniem, higieny jamy ustnej oraz odpowiedniego ubierania się. Wzięły w nim udział bakterie, wirusy oraz niektóre części ciała. Najmłodsi, oglądając to przedstawienie, uświadomili sobie, dlaczego należy dbać o higienę osobistą, a także jakie negatywne skutki może wywołać lekkomyślność. Ponadto dowiedzieli się, że prawdziwych superbohaterów można spotkać w każdym domu.

Warto podkreślić, iż spektakl był interakcyjny. Profesorek Wodorek zaprosił dzieci do stworzenia szalonej orkiestry i odegrania zabawnego zadania aktorskiego. Było to przedstawienie składające się z trzech etiud, a w każdej z nich mali widzowie mieli okazję poznać innego superbohatera. To także podróż w głąb ludzkiego ciała, gdzie spotkać można bakterie i zarazki.

Z pewnością aktorzy Teatru Objazdowego Pomarańczowy Cylinder z Torunia dostarczyli najmłodszym wyjątkowych wrażeń. Dziękujemy…

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego: po prawej stronie orzeł w koronie z rozpostartymi skrzydłami, obok napis "Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego", pod napisem biało-czerwony pasek nawiązujący do flagi Polski.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Projekt “Biblioteka Rozmaitości”

G-QNHR3RG2EM