obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
Materiały promocyjne promujące akcję #Tata Też czyta leżące na stoliku, widać kolorowanki, zakładki do książek, kredki, plakat

W deszczowe, czwartkowe popołudnie, 12 września 2024 roku w Oddziale dla dzieci i młodzieży miało miejsce „Rodzinne spotkanie przy książce”. Barcińskie bibliotekarki włączyły się tym samym do Ogólnopolskiej akcji #TataTeżCzyta! Jej organizatorem jest Fundacja Powszechnego Czytania i wydawnictwo Tatarak, które pragną łamać stereotypy i chcą pokazać, że nie tylko mamy czytają swoim dzieciom!

Podczas tej akcji chcemy zachęcić tatusiów, wujków, dziadków, a nawet trenerów do wspólnego czytania z dziećmi. Przecież to właśnie oni są dla dziecka przykładem i wzorem. Ważnym źródłem postaw, zachowań i nawyków. Także, a może przede wszystkim, czytelniczych.

Podczas czwartkowego spotkania swoją SUPERMOC odkrył Pan Michał, tata małego Edzia i Marcysi, czytając im książkę zatytułowaną „Dobrze być z Tobą, tato” autorstwa Anieli Cholewińskiej – Szkolik. Dzieci z fascynacją słuchały historii opowieści o młodym wilczku Wieruszku i jego tacie. Po skończonej lekturze na dzieci i ich rodziców czekało kilka niespodzianek. Był czas na robienie rodzinnych zdjęć w specjalnej fotoramce i ze śmiesznymi gadżetami oraz w specjalnej fotościance z otworami na głowę, która od dzisiaj będzie stała przed Oddziałem dla dzieci i młodzieży.

Zobaczcie jak fajnie wczorajsze deszczowe popołudnie spędziła jedna z barcińskich rodzin!!! Wszystko za sprawą kampanii #TataTeżCzyta ! Kto nie był ten stracił, a kto był zyskał super wspomnienia!!! Zapraszamy na spotkanie książką, wspólną zabawą i mile spędzonym czasem razem. Czekamy na kolejnych odważnych tatusiów, dziadków, wujków…!!! Zainteresowanych prosimy o kontakt tel. 792-95-25-25.

#bibliotekabarcin #TataTeżCzyta #wydawnictwotatarak #czytajzdzieckiem

G-QNHR3RG2EM