obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
ankiety dotyczące książki ułożone na plakacie DKK

Książka Marty Radomskiej „Tego kwiatu jest pół światu” była lekturą czytaną w marcu 2021 roku przez członków Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, działającego przy Bibliotece Publicznej w Barcinie. Panie wyraziły swoją opinię pisząc krótkie recenzje.

Powieść została przyjęta przez klubowiczki z zainteresowaniem. Okładka charakterystyczna dla współczesnych obyczajówek z wymownym tytułem nasuwa skojarzenie, że to zwyczajna, romantyczna i bajkowa proza kobieca. Książka rzeczywiście jest z typu tych lekkich, łatwych i przyjemnych, kończących się happy endem, jednakże już od pierwszych stron czytelnik orientuje się, iż ma do czynienia z delikatnym kryminałem.

Radomska ukazuje perypetie Majki – kobiety, która urodziła się pod gwiazdą tarapaty. Bohaterce zawalił się świat, kiedy jej ukochany mąż, wbrew małżeńskiej przysiędze, uległ urokowi współpracownicy Majki. Kobieta musi teraz poradzić sobie z samotnością oraz samodzielnym prowadzeniem kwiaciarni. Sprawy się komplikują, kiedy na trasie dom – praca pojawia się uroczy i zawsze chętny do pomocy Robert. Razem ratują z opresji kota i przy okazji trafiają na rozkładające się zwłoki. Zagadka kto zabił i tajemniczy spadek po babci powodują, że fabuła wciąga. Pomysłowi, zróżnicowani charakterologicznie bohaterowie, dynamizm akcji i trzymająca do samego końca niepewność sprawiają, że powieść polecamy. Niejeden czytelnik dojrzy w treści siebie i znajdzie tam odbicie trapiących go problemów.

W związku z pandemią barcińscy klubowicze chcą czytać literaturę łatwą, lekką i przyjemną.

Moderator Renata Grabowska

G-QNHR3RG2EM