obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
Grupowe zdjęcie uczestników spotkania, część osób stoi, część siedzi na podłodze, wszyscy się uśmiechają

29 lipca 2024 r. w piechcińskiej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem w ramach projektu pn. „Biblioteka rozmaitości”. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wiesław Drabik jest autorem przepełnionych humorem ponad dwustu książeczek dla dzieci, chętnie czytanych i oglądanych przez najmłodszych. Do najbardziej znanych należą: „Bajka o smoku i Kraku i o tym, jak powstał Kraków”, „Kocie łakocie”, „Chwalipięta”, „Łakomczucha”, „Awantura na podwórku”, „Z tatą w zoo”, „Dzień misia”, „Dzień psa”, „Dzień kota”, „Krecik w lesie”, „Wiejski cyrk”, „Dzień policjanta”, „Dzień strażaka”.

Pisarz opowiedział dzieciom, w jaki sposób powstają książeczki oraz ilustracje do nich. Następnie czytał, a także recytował zabawne fragmenty swoich bajek, zadając pytania do tekstu oraz bawiąc się z dziećmi w odgadywanie rymów. Osoby, które udzielały prawidłowej odpowiedzi, otrzymywały upominki.

Najmłodsi czytelnicy wykazali duże zainteresowanie spotkaniem z panem Wiesławem Drabikiem, który rozbawił ich do łez. Po spotkaniu można było kupić książki z dedykacją i autografem autora.

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego: po prawej stronie orzeł w koronie z rozpostartymi skrzydłami, obok napis "Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego", pod napisem biało-czerwony pasek nawiązujący do flagi Polski.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Projekt “Biblioteka Rozmaitości”

G-QNHR3RG2EM