W dniu 8 maja w naszej bibliotece odbyło się spotkanie poświęcone znanemu na całym świecie zespołowi muzycznemu The Beatles. Spotkanie zostało poprowadzone przez Pana Dawida Burdelaka, który jak mówił o sobie - jest i zawsze będzie fanem zespołu.

Pan Dawid przybliżył zebranej publiczności historię Beatlesów od momentu powstania zespołu do samego końca ich działalności. Prowadzący mówił ciekawie, przedstawiając fakty z życia i twórczości grupy, nie pomijając żadnych szczegółów dotyczących najsławniejszych muzyków znanych w historii.

Uczestnicy spotkania mieli okazję posłuchać wielu informacji o zespole, który pomimo swojej sławy i uwielbienia, jakie panowało wokół ich twórczości, tworzył również bardzo kontrowersyjne sytuacje, przez które w niektórych krajach muzycy byli narażeni na niechęć a wręcz agresję przeciwników, którzy nie zgadzali się z głoszonymi przez nich poglądami.

Dzięki opowieści Pana Dawida o barwnym i oryginalnym zespole, jakim był zespół The Beatles, zgromadzona w bibliotece publiczność zyskała bardzo wiele zaskakujących i intrygujących informacji, których nie znała do tej pory.

Pan Dawid Burdelak wspomniał również, że jego osobistym ulubionym członkiem zespołu jest John Lenon, o którym prowadzący spotkanie posiada naprawdę szeroką i szczegółową wiedzę, jak na prawdziwego fana przystało.