28 czerwca 2023 w barcińskiej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z panem Wojciechem Burdelakiem. Połączone one było z promocją jego najnowszej książki „Franca”. Pan Wojciech wydał już dziesiątą powieść, jest w trakcie pisania kolejnej. Napisał również spektakle teatralne. Debiut jego pierwszej powieści „Nemo” odbył się w 2015 roku.

Autor zdradził, że nikt z jego bliskiego otoczenia nie wiedział, że pisze. Chciał zrobić niespodziankę i bał się zapeszyć. Pan Wojciech nigdy nie czyta swoich książek po wydaniu, nie daje nikomu do przeczytania wersji roboczej, gdyż nie chce, by ktoś sugerował zmiany w fabule. Jego znakiem firmowym jest wstawianie poezji na początku i końcu utworu.

Dzieło „Franca” różni się od poprzednich pozycji literackich tego pisarza. Jest to dla twórcy kolejne wyzwanie, chciał napisać coś innego niż do tej pory. W powieści pojawiają się wulgaryzmy, sceny przemocy, które jak sam przyznaje sprawiły mu największą trudność, do tej pory był ugrzecznionym pisarzem. Czytelnik będzie zaskoczony, zbulwersowany, a jednocześnie zachęcony do czytania. Jak sam mówi, pisze w ten sposób, by czytelnik nie był w stanie przewidzieć zakończenia. Tą powieścią starał się pokazać przewrotność losu i nieprzewidywalność życia.

Pod koniec spotkania padły pytania od publiczności. Za najciekawsze pytanie autor nagrodził uczestniczkę spotkania swoją książką z autografem.