Kliknij, aby powiększyćWśród artystów występujących w barcińskiej bibliotece jest kilku takich, którzy zawsze gwarantują pełną salę; jednym z nich jest Remigiusz Kuźmiński, pochodzący z Zalesia Barcińskiego muzyk i wokalista. Ma on wierne grono fanów wśród czytelników biblioteki; przychodzą oni na każdy jego występ, zarówno gdy występuje solo czy też w duecie. Kolejną okazją do spotkania z artystą był koncert zorganizowany 2 października, z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki; wydarzenie promowało również najnowszą płytę Pana Remigiusza. Artyście towarzyszyła jego wieloletnia partnerka koncertowa, Pani Daria Wójcik.

Kliknij, aby powiększyćNoc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja, której celem jest promowanie czytelnictwa i wszystkiego, co z książką związane, w tym bibliotek — jako najbardziej otwartych, dostępnych niemal dla każdego instytucji kultury. W wieczór Nocy Bibliotek biblioteki publiczne, szkolne i inne wychodzą do swoich czytelników z propozycją różnorodnych imprez, spotkań, warsztatów, koncertów i innych atrakcji.

Kliknij, aby powiększyćW ramach obchodów „Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka”, bibliotekarki z Oddziału dla dzieci i młodzieży zaprosiły dzieci z barcińskich przedszkoli na wspólne czytanie bajek. Co prawda święto przepada 20 września, jednak grup przedszkolnych jest tak dużo, że świętujemy jeszcze, w tym tygodniu.

Kliknij, aby powiększyćDruga tegoroczna odsłona "DoMowego" odbyła się w trakcie BARCIŃSKIEJ NOCY BIBLIOTEK, która miała miejsce w piątek 4 października 2019 roku. Podczas wieczornego spotkania pięć zaproszonych rodzin, zaprezentowało swoje rodzinne słowniki domowe z przyniesionych do książnicy i wymyślonych w trakcie wcześniejszego spotkania słów. Okazało się, że mówienie o swoich słownikach daje dzieciom, jak i ich rodzicom, dużo radości i wywołuje salwy śmiechu. Była to świetna okazja do wspomnień oraz refleksji, a dodatkowo idealnie wpisywała się w hasło przewodnie NOCY BIBLIOTEK 2019 "ZNAJDŹMY WSPÓLNY JĘZYK".

Kliknij, aby powiększyćZ okazji Dnia Drzewa, który obchodzony jest w Polsce 10. Października, w mamlickiej bibliotece odbył się cykl zajęć dla dzieci ze szkoły w Mamliczu.