Internetowe źródła informacji
Biblioteka realizuje misję poprzez gromadzenie, opracowywanie i udostępnianie zbiorów, ich przechowywanie i ochronę oraz zapewnienie dostępu do najnowszych krajowych i światowych źródeł informacji. Zapraszamy do poszukiwań.
Academica w naszej bibliotece.
- Szczegóły
- Kategoria: Biblioteki cyfrowe
Wypożyczalnia ibuk.pl
- Szczegóły
- Kategoria: Biblioteki cyfrowe
IBUK.pl to jedna z największych wypożyczalni oraz księgarni Internetowych z ebookami i audiobookami w Polsce. W ofercie znajdziesz ponad 70 tys. tytułów naukowych, akademickich i profesjonalnych oraz beletrystyki.
Biblioteki cyfrowe
- Szczegóły
- Kategoria: Biblioteki cyfrowe
Instytucje takie jak biblioteki, archiwa czy muzea udostępniają swoje zbiory w postaci cyfrowej, uprzednio je digitalizując. Czynią to poprzez serwisy zwane bibliotekami, archiwami czy muzeami cyfrowymi.
Portal w.bibliotece.pl
- Szczegóły
- Kategoria: Biblioteki cyfrowe
Portal w.bibliotece.pl to nowoczesny serwis e-usług bibliotecznych skierowany do wszystkich użytkowników Internetu, zainteresowanych wymianą informacji na temat książek, regionaliów, zbiorów multimedialnych i innych gromadzonych w bibliotekach zasobów.
Woblink.com
- Szczegóły
- Kategoria: Wolne książki
Woblink jest najpopularniejszą w Polsce platformą z e‑bookami i czytnikami. W swojej ofercie ma ponad 20 000 e‑booków od ponad 270 najlepszych polskich wydawnictw oraz najpopularniejsze na świecie czytniki.
Otwartezasoby.pl
- Szczegóły
- Kategoria: Wolne książki
Serwis prowadzony przez Kamila Śliwowskiego, od lat zajmującego się prowadzeniem szkoleń i warsztatów na temat licencji Cerative Common. Zapraszamy do bazy darmowych zdjęć, muzyki i materiałów edukacyjnych, z których możesz legalnie korzystać.
Wolnelektury.pl
- Szczegóły
- Kategoria: Wolne książki
Biblioteka cyfrowa tworzona przez Fundację Nowoczesna Polska; oferująca lektury szkolne i inne książki. Lektury są uzupełnione o komentarze i - dla wygody użytkownika - udostępniane w kilku formatach (w tym niektóre w mp3 - do odsłuchania).
Nauka
- Szczegóły
- Kategoria: Bazy danych
- Nauka Polska
- Portal poświęcony w całości nauce polskiej. Zawiera głównie informacje o bazach danych prowadzonych i udostępnianych przez nasz Ośrodek Przetwarzania Informacji: Badania naukowe SYNABA, Rozprawy doktorskie i habilitacyjne, Instytucje naukowe, Ludzie nauki i in.
- SYMPO
- Baza zawiera informacje o materiałach konferencyjnych dostępnych w bibliotekach polskich. Rejestruje ona dokumenty o konferencjach, które odbyły się po 1980 r. Zawiera ok. 27100 rekordów i aktualizowana jest w trybie cotygodniowym.
Zakres : od 1980 - SYNABA
- Baza danych SYNABA jest bazą wielotematyczną, gromadzącą informacje o pracach naukowo-badawczych, rozwojowych, rozprawach doktorskich i habilitacyjnych oraz ekspertyzach naukowych wykonywanych w polskich jednostkach naukowych i badawczo-rozwojowych
Normy
- Szczegóły
- Kategoria: Bazy danych
- Katalog Polskich Norm
- Informacja o Polskich Normach.
Zakres : stan aktualny (aktualizacja miesięczna)
Technika
- Szczegóły
- Kategoria: Bazy danych
- BAZTECH
- Baza danych o zawartości polskich czasopism technicznych jest tworzona przez 20 bibliotek akademickich i ośrodków inte dzięki dotacji Komitetu Badań Naukowych. Baza obejmuje polską literaturę z zakresu inżynierii, techniki oraz nauk ścisłych i ochrony środowiska (w wyborze). Zawiera opisy bibliograficzne wraz ze streszczeniami z około 350 tytułów od 1998 roku. Rejestruje artykuły z: wybranych czasopism, zeszytów naukowych wydawanych przez 20 biblioteka akademickich, materiałów konferencyjnych
Zakres : od 1998 - KNOVEL
- Pełnotekstowa baza z zakresu nauk technicznych, z możliwością pracy na interaktywnych wykresach i tabelach. Umożliwia dostęp do książek, w tym podręczników z zakresu techniki oraz materiałów konferencyjnych takich wydawców jak m.in. American Institute of Aeronautics and Astronautics, ASME, Cambridge University Press, DECHEMA, FAO, McGrawHill, MIT, Wiley, Springer, Elsevier, American Institute of Chemical Engineers, Rapra, RSC, Hanser, Synapse
- Nasza Uczelnia ma dostęp do następujących kolekcji tematycznych:
- Aerospace and Radar Technology
- Civil Engineering and Construction Materials
- Electrical and Power Engineering
- Food Science
- General Engineering and Engineering Management
- Mechanics and Mechanical Engineering
- Metals and Metallurgy
- Dostęp do zasobów jest możliwy z komputerów znajdujących się w Bibliotece PWSZ oraz z komputerów zarejestrowanych w sieci uczelni.
- Wirtualna Biblioteka Inżyniera
- Jest to przedsięwzięcie, które pozwoli zainteresowanym - inżynierom, projektantom, wykonawcom, naukowcom i studentom korzystać z zasobów informacji powstałej w polskim środowisku technicznym. W pierwszym etapie WBIR gromadzić będzie publikacje z zakresu szeroko rozumianej problematyki budownictwa - od zagadnień prawnych, ekonomicznych, poprzez techniczne i materiałowe do wykonawstwa. Przyjęto zasadę, że publikacje dostępne w zasobach WBIR są już z reguły wcześniej drukowane w wydawnictwach konferencyjnych, czasopismach lub książkach ale dopuszczone są także sytuacje gdy publikacja będzie dostępna wyłącznie w WBIR w postaci elektronicznej
- Bazy Urzędu Patentowego
-
- Wynalazki
- Wzory użytkowe
- Znaki towarowe
- Międzynarodowe znaki towarowe - porozumienie madryckie
- Wzory przemysłowe
- Wzory zdobnicze
- Oznaczenia geograficzne
- Topografie układów scalonych
Biblioteki cyfrowe
W kategorii znajduje się lista bibliotek cyfrowych i otwartych repozytoriów danych.
Wolne książki
Serwis gromadzi lektury szkolne zalecane do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które trafiły już do domeny publicznej.
Bazy danych
W niniejszej kategorii przedstawiamy dostęp do wybranych baz danych.
Bibliografie
Nasza Biblioteka gromadzi książki, czasopisma oraz zbiory specjalne, tj. dokumenty audiowizualne, dźwiękowe, elektroniczne, kartograficzne i normalizacyjne.
Strona 1 z 3
Licznik odwiedzin
Dzisiaj 4
Wczoraj 47
W tygodniu 125
W miesiącu 592
Łącznie 114170