Kliknij, aby powiększyć17 grudnia 2019 r. w piechcińskiej bibliotece odbyła się lekcja biblioteczna pn. „Prezent od gwiazdki”, w której uczestniczyli uczniowie klasy II b Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie wraz z wychowawcą, panią Elżbietą Krawczyk. Zajęcia odbyły się w ramach cyklu „Arteterapia dla Małych i Dużych”.

W trakcie spotkania drugoklasiści wysłuchali opowiadania pt. „Prezent od gwiazdki”, po czym odpowiadali na pytania dotyczące fabuły opowieści.

Podczas dyskusji dzieci dowiedziały się, że jak czegoś bardzo się pragnie, to nawet najmniej prawdopodobne marzenie może się spełnić. Poza tym czasami zdarza się, iż dzięki naszym marzeniom wielu ludzi czuje w swoim sercu magiczne ciepło…

Oczywiście w trakcie zajęć uczniowie otrzymali zadanie do wykonania polegające na dokładnym wycięciu aniołka, którego następnie trzeba było odpowiednio złożyć i przymocować do niego sznurek. W ten sposób powstały efektowne ozdoby choinkowe.

Dorota Witkowska

{gallery}images/stories/_materialy_2019/inne_wydarzenia/wszystkie/23122019{/gallery}