Co prawda za oknami na dobre zagościła już zimowa sceneria, jednak 29 listopada w bibliotece można było przez chwilę poczuć jesienny klimat – a to dzięki koncertowi w wykonaniu Pana Remigiusza Kuźmińskiego. Artysta zaprezentował licznie zgromadzonej widowni utwory z repertuaru jazzowego i literackiego, które wprawiły gości w nostalgiczny, pełen liryzmu nastrój.

6 listopada 2013 roku to pamiętna data w historii Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie. Tego dnia otwarta została nowa siedziba książnicy przy ul. WP 4a w Barcinie. Okazały, nowoczesny budynek o powierzchni użytkowej ponad 700 m2 dobrze służy od tego czasu zarówno bibliotekarzom, jak i społeczności miasta. Przez 10 lat w murach biblioteki odbyło się setki spotkań, lekcji bibliotecznych, warsztatów i zajęć dla osób w każdym wieku, zaś przez biblioteczny system przewinęły się tysiące wypożyczonych książek. Aby to uczcić, 15 listopada w bibliotece zorganizowano koncert upamiętniający 10. rocznicę otwarcia budynku przy ul. WP 4a.

W niedzielę, 1 maja 2022 r. o godzinie 20.00 w kościele p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Barcinie z okazji inauguracji Majowego Miesiąca Maryjnego oraz obchodów uroczystości Nawiedzenia Matki Bożej w kopii Cudownej Ikony Jasnogórskiej odbył się koncert pieśni maryjnych i uwielbieniowych. Wydarzenie zostało zorganizowane przez barcińską parafię przy współorganizacji Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie.

Stefan Czarnecki, prezes Żnińskiego Towarzystwa Kultury, ma w życiu wiele pasji. Jedną z nich jest fascynacja postacią i twórczością polskiego wokalisty, kompozytora i multiinstrumentalisty Czesława Niemena. Pan Stefan potrafi cytować biografię Niemena na wyrywki, jego dom pełen jest pamiątek po piosenkarzu. O swoim zamiłowaniu opowiedział 27 kwietnia na spotkaniu w barcińskiej bibliotece, czemu dodatkowo towarzyszył koncert piosenek Niemena w wykonaniu Joachima Perlika.

26 listopada 2021 roku w barcińskiej książnicy odbył się koncert pt. „Pomysły na zmysły – Stanisław Moniuszko”. Spotkanie przygotowały dzieci ze studium muzycznego „PRESTO” pod przewodnictwem Pani Nell Polgert-Martwijczuk.

Daria Wójcik i Remigiusz Kuźmiński

Daria Wójcik i Remigiusz Kuźmiński to dyplomowani artyści-muzycy z wyższym wykształceniem muzycznym. Od lat związani są ze środowiskiem bydgoskiej kultury i sztuki. Czynnie koncertują na terenie całego kraju, a także w naszej barcińskiej bibliotece oraz w wielu innych miejscowościach na terenie Pałuk.

Kliknij, aby powiększyć23 stycznia w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyło się wręczenie nagród w konkursach Czytelnik roku oraz Młody Czytelnik Roku 2018. Nie była to jednak jedyna atrakcja wieczoru - gdy wszyscy laureaci otrzymali już pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, na scenę weszli Pani Daria Wójcik oraz Pan Remigiusz Kuźmiński, którzy przez następną godzinę cieszyli uszy zebranych swoim śpiewem.