Madagaskar, małe państwo położone na leżącej na Oceanie Indyjskim wyspie o tej samej nazwie, kojarzy się powszechnie z zachwycającą naturą, tropikalnym klimatem i… lemurami, rozsławionymi przez popularny film dla najmłodszych. Jednak Madagaskar ma o wiele więcej do zaoferowania -udowodnił to podróżnik Krzysztof Nowacki, który gościł w barcińskiej bibliotece 6 września.

Wczoraj, 15 marca, w naszej bibliotece zagościł pochodzący spod Szubina podróżnik, Pan Szymon Springer. Podczas spotkania opowiedział o swojej wyprawie na położony w południowo-zachodniej Norwegii płaskowyż Hardangervidda, którą odbył wraz z przyjacielem Mateuszem Michalskim na przełomie grudnia i stycznia 2022/2023 roku.

„Cel to nic innego jak marzenie z terminem realizacji” taki właśnie cel osiągnęli pan Bartosz Boliński wraz z panem Markiem Nowakowskim, którzy w 2021 roku pokonali na kajakach odległość prowadzącą z Kołobrzegu na Wyspę Bornholm. W minioną środę tj. 15 lutego w ramach spotkania pt. „Kajakiem przez świat” gościliśmy w naszej książnicy jednego z lokalnych podróżników.