Uczestnicy szkolenia siedzący przy stolikach

Stworzenie własnej strony – na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest to rzecz trudna, której wykonanie należy zostawić specjalistom. Nic bardziej mylnego - dzięki wielu bezpłatnym narzędziom dostępnym online stworzenie własnej strony jest możliwe dla każdego.

Zfjęcie uczestników biorących udział w szkoleniu

22 października br. w Czytelni Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyły się zajęcia warsztatowe dotyczące zakładania bloga. Uczestnicy, aby pracować z narzędziem Blogger , założyli konto Google lub do niego się zalogowali.

Prowadząca zajęcia Pani Edyta Dypold pokazuje uczestnikom jak korzystać z platformy Sway

Biblioteka Publiczna filia w Mamliczu w dniu 14 października 2020 roku w Świetlicy MDK w Mamliczu zorganizowała zajęcia warsztatowe „Tworzenie w aplikacji Sway”. W spotkaniu wzięło udział siedmioro dzieci w wieku 11-14 lat. Bibliotekarka Edyta Dypolt krok po kroku przedstawiła uczestnikom warsztatów darmową aplikację Sway w pakiecie Microsoft Office. Aplikacja ta posiada wiele zalet, przede wszystkim w nieograniczony sposób można ją wykorzystać do stworzenia prezentacji, albumów zdjęć, raportów, biuletynów itp.

Kliknij, aby powiększyćWarsztaty haftu pałuckiego pod okiem Pani Jadwigi Dziurgieli, realizowane w ramach zadania „Działaj - pałucku!” co prawda już się zakończyły, ale biblioteczne haftowanie trwa nadal. 1 października w bibliotece spotkały się Panie – uczestniczki warsztatów, którym pałuckie wyszywanie tak się spodobało, że postanowiły kontynuować naukę. Przyniosły napoczęte robótki i wzięły się do dalszej pracy;

Kliknij, aby powiększyćJak rozwijać logiczne myślenie i kreatywność? Koniecznie z wykorzystaniem kolorowych kubków. Przekonały się o tym dzieci podczas wtorkowych zajęć 20 sierpnia 2019 r. zorganizowanych przez piechcińską bibliotekę i Świetlicę Wiejską MDK w Piechcinie.

Kliknij, aby powiększyćKodowanie na papierze to ciekawy pomysł na rozwijanie umiejętności orientowania się w terenie, czytania map, czy stosowania schematów w zadaniach logicznych. Plansza składająca się z małych kwadratów może mieć wiele zastosowań. Przekonały się o tym dzieci uczestniczące w wakacyjnych zajęciach 23 lipca 2019 r. zorganizowanych przez piechcińską książnicę i Świetlicę Wiejską MDK w Piechcinie.

Kliknij, aby powiększyćW piątkowe popołudnie, 28 czerwca 2019 roku, dorośli uczestnicy zajęć językowych w bibliotece, uroczyście i z uśmiechem, odebrali dyplomy i certyfikaty LERNI. Wszystkich zebranych w imieniu nieobecnej pani Dyrektor powitała pani Renata Grabowska oraz pani Joanna Kujawa-Drozdowska.

Kliknij, aby powiększyćW piątkowe popołudnie, 14 czerwca 2019 roku uroczyście i z uśmiechem zakończyliśmy zajęcia językowe w bibliotece. Wszystkich zebranych w imieniu nieobecnej pani Dyrektor powitała pani Renata Grabowska oraz pani Joanna Kujawa-Drozdowska. Zanim jednak zostały wręczone dyplomy i upominki, dzieci i przybyli rodzice obejrzeli krótką prezentację, o tym jak wyglądały zajęcia językowe w bibliotece.

Kliknij, aby powiększyćDnia 27 maja zakończył się w naszej Bibliotece kurs komputerowy pn. „Senior Potrafi”. Z dumą możemy stwierdzić, że uczestnicy kursu wspaniale sobie poradzili w konfrontacji z cyfrowym światem. Pewne jest dla nas, że kursanci z grupy podstawowej nie boją się takich zagadnień jak: formatowanie tekstu, poczta elektroniczna, media społecznościowe, a uczestnicy z grupy zaawansowanej bez problemu poradzą sobie z renowacją zniszczonych fotografii, poprawią jakość zdjęć wykonanych na uroczystościach rodzinnych i nie tylko, oraz bez problemu sprzedadzą coś przez Internet. Za swoją ciężką pracę i starania włożone podczas zajęć kursanci otrzymali pamiątkowe certyfikaty.

Kliknij, aby powiększyćW poniedziałkowe popołudnie 13 maja w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyły się kolejne warsztaty w ramach Bibliotecznego Klubu Kodowania „Kodujemy!”. Tym razem całe zajęcia poświęcone były kodowaniu za pomocą robotów edukacyjnych Photon.