filia Piechcin

  • „Droga do szczęścia” w wykonaniu Teatru Lalek KUKIEŁKA

    28 listopada br. w piechcińskiej filii gościliśmy artystów z Ptaszkowej, którzy wystawili spektakl teatralny dla dzieci pt. „Droga do szczęścia”, na który przybyli uczniowie klas pierwszej i trzeciej ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie wraz z nauczycielami: panią Justyną Michalak i panią Ewą Słowińską.

  • Nie tylko szydełkiem na strychu

    22 listopada br. w piechcińskiej książnicy odbyło się otwarcie wystawy rękodzieła pani Barbary Stolarczyk, mieszkanki Inowrocławia, która jest pełna pasji, a szczególnie oddana szydełkowaniu.

  • Aleksander Fredro – najwybitniejszy komediopisarz w historii literatury polskiej

    24 października br. do piechcińskiej książnicy przybyli wszyscy zainteresowani wysłuchaniem gawędy pt. „Aleksander Fredro – najwybitniejszy komediopisarz w historii literatury polskiej”, którą wygłosiła Pani Małgorzata Jarocińska, historyk z pasją, z okazji 230. rocznicy urodzin Fredry.

  • SPOSÓB NA SAMOTNOŚĆ

    3 października br. piechcińską filię odwiedziły 5-latki z Przedszkola w Piechcinie wraz z nauczycielkami, panią Justyną Figiel oraz panią Aleksandrą Nierychłą. Dzieci uczestniczyły w zajęciach pn. „Sposób na samotność” w ramach cyklu „Bajkoterapia dla Małych i Dużych”.

  • „DZIELNA SAKARI” w wykonaniu TEATRU BAJECZNEGO

    20 czerwca br. w piechcińskiej filii gościliśmy aktorki z Bydgoszczy, które wystawiły spektakl teatralny dla dzieci pt. „Dzielna Sakari”, na który przybyli uczniowie pierwszych klas ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie wraz z nauczycielami: panią Tamarą Dolatą, panią Klaudią Budzewicz, panią Moniką Jankowską oraz panem Mariuszem Szczerbińskim.

  • JAK RADZIĆ SOBIE ZE ZŁOŚCIĄ?

    Zdjęcie uczniów siedzących na krzesłach podczas zajęć

    Jak radzić sobie ze złością? Dzięki złości nasz organizm potrafi w chwili zagrożenia zmobilizować się do działania oraz zgromadzić siły niezbędne do obrony siebie i tego, co jest nam drogie. Złości nie należy zatem unikać. Trzeba po prostu nauczyć się panować nad nią i wyrażać ją w taki sposób, by nie ranić przy tym innych. Zgodzili się z tym faktem uczniowie z klasy III a ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie, którzy 7 czerwca br. odwiedzili piechcińską filię wraz z wychowawcą — panią Ewą Słowińską. Było to kolejne spotkanie w ramach cyklu „Bajkoterapia dla Małych i Dużych”.

  • ÓSMOKLASIŚCI W BIBLIOTECE

    Współczesne biblioteki są nie tylko punktem dostępu do wiedzy, ale także miejscem różnorodnych wydarzeń kulturalnych. Zgodzili się z tym faktem uczniowie klasy VIII b ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie, którzy 22 maja br. przybyli do naszej filii na lekcję biblioteczną pn. „Chcemy wiedzieć więcej!” wraz z nauczycielkami – panią Weroniką Trawińską oraz panią Patrycją Sadłowską.

  • BAJKA NA CAŁY TYDZIEŃ

    9 maja br. w piechcińskiej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie w ramach Tygodnia Bibliotek pn. „Bajka na cały tydzień”. W zajęciach uczestniczyły 3-latki z Przedszkola w Piechcinie wraz z nauczycielką, panią Darią Filipiak.

  • Książka moją przyjaciółką

    8 maja br. w piechcińskiej książnicy rozpoczął się Tydzień Bibliotek pod hasłem: „Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka”. 6-latki z Przedszkola w Piechcinie wraz z nauczycielkami, panią Moniką Cierzniak oraz Moniką Mielcarek, uczestniczyły w zajęciach pn. „Książka moją przyjaciółką”.

  • TĘCZOWE MOTYLE. O LĘKU SEPARACYJNYM

    26 kwietnia br. piechcińską filię odwiedzili pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie wraz z nauczycielami — panią Klaudią Budzewicz oraz panem Mariuszem Szczerbińskim. Spotkanie pn. „Tęczowe motyle. O lęku separacyjnym” odbyło się w ramach cyklu „Bajkoterapia dla Małych i Dużych”.

  • Zapraszamy do filii w Piechcinie.

    plakat

  • ZIELONY KIEŁ. O KOSZMARACH NOCNYCH

    12 kwietnia br. piechcińską bibliotekę odwiedzili pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie wraz z nauczycielkami — panią Tamarą Dolatą oraz panią Moniką Jankowską. Spotkanie pn. „Zielony Kieł. O koszmarach nocnych” odbyło się w ramach cyklu „Bajkoterapia dla Małych i Dużych”.

  • JESTEŚ KIMŚ WYJĄTKOWYM

    zdjęcie z zajęć

    Każdy z nas jest kimś wyjątkowym… Wiedzą o tym przedszkolaki z piechcińskiego Przedszkola, które 7 marca br. odwiedziły piechcińską książnicę wraz z nauczycielkami — panią Moniką Cierzniak oraz panią Moniką Mielcarek. Spotkanie pn. „Jesteś kimś wyjątkowym” odbyło się w ramach cyklu „Bajkoterapia dla Małych i Dużych”.

  • W TAJEMNICZEJ KRAINIE Z KOLOROWYM POTWORKIEM

    2 marca br. piechcińską bibliotekę odwiedziły „Sówki” z Przedszkola w Piechcinie wraz z wychowawcą – panią Justyną Figiel. Spotkanie pn. „W tajemniczej krainie z kolorowym potworkiem” odbyło się w ramach cyklu „Bajkoterapia dla Małych i Dużych”.

  • Z UŚMIECHEM CI DO TWARZY!

    19 grudnia br. w piechcińskiej książnicy odbyło się spotkanie autorskie z panem Jackiem Łapińskim, autorem książek: „Z uśmiechem Ci do twarzy!”, „Dlaczego warto czytać?”, „Jak być lepszym”.

  • DZIECI POKONUJĄ SWOJE LĘKI

    Jak oswoić się z ciemnością? Czym właściwie jest ciemność? W jaki sposób pokonać swoje lęki? Tym razem na te pytania udzielili odpowiedzi uczniowie z klasy II a ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie po wysłuchaniu opowiadania pt. „Witalis i Chirek pokonują swoje lęki”. Drugoklasiści odwiedzili piechcińską bibliotekę 29 listopada br. wraz z wychowawcą, panią Justyną Michalak, oraz nauczycielem wspomagającym, panią Katarzyną Ściernicką. Było to kolejne spotkanie w ramach cyklu „Bajkoterapia dla Małych i Dużych”.

  • „Dobro zawsze wraca, czyli historia Szewczyka Dratewki” w wykonaniu Teatru Lalek KUKIEŁKA

    23 listopada br. w piechcińskiej filii gościliśmy artystów z Ptaszkowej, którzy wystawili spektakl teatralny dla dzieci pt. „Dobro zawsze wraca, czyli historia Szewczyka Dratewki”, na który przybyli uczniowie pierwszych klas Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie wraz z nauczycielami: panią Tamarą Dolatą i panią Klaudią Budzewicz.

  • Radości i smutki wynikające z posiadania zwierzątka

    Jak poradzić sobie z żalem po stracie pupila? W jaki sposób dbać o ukochane zwierzątko? Dlaczego posiadanie pupila wymaga odpowiedzialności? Jak przekonać rodziców, żeby zgodzili się na posiadanie przez dzieci zwierzątka? Na te pytania udzielili odpowiedzi uczniowie z klasy III a ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie po wysłuchaniu opowiadania pt. „Radości i smutki wynikające z posiadania zwierzątka”. Trzecioklasiści odwiedzili piechcińską filię wraz z wychowawcą, panią Ewą Słowińską, 16 listopada br. Było to kolejne spotkanie w ramach cyklu „Bajkoterapia dla Małych i Dużych”.

  • DZIĘKUJĘ. PRZEDSZKOLAKI ZNAJĄ TO MAGICZNE SŁOWO!

    Można dziękować za wiele rzeczy. Kiedy ktoś powie nam coś miłego albo coś dla nas zrobi, za nauczenie nas czegoś, za pyszny posiłek, a przede wszystkim za wspólnie spędzony czas. Zgodziły się z tym faktem 5-latki z Przedszkola w Piechcinie, które 28 października br. wraz z wychowawcą, panią Estera Kolasą, odwiedziły piechcińską książnicę. Spotkanie pn. „Dziękuję. Zwroty grzecznościowe” odbyło się w ramach cyklu „Bajkoterapia dla Małych i Dużych”.

  • KŁOPOTY ZE SŁOWAMI

    20 października br. piechcińską bibliotekę odwiedziły „Misie” z Przedszkola w Piechcinie wraz z wychowawcą — panią Aleksandrą Nierychłą. Spotkanie pn. „Kłopoty ze słowami. Relacje” odbyło się w ramach cyklu „Bajkoterapia dla Małych i Dużych”.