22 listopada br. w piechcińskiej książnicy odbyło się otwarcie wystawy rękodzieła pani Barbary Stolarczyk, mieszkanki Inowrocławia, która jest pełna pasji, a szczególnie oddana szydełkowaniu.

Zdarzyło się wiele razy, że artyści, których debiutancka wystawa miała miejsce w naszej bibliotece, stawali się potem uznanymi twórcami. Mamy nadzieję, że podobnie będzie z trojgiem uczniów Zespołu Szkół w Barcinie: Mają Grzeczka, Oliwią Kułakowską i Pawłem Niesynem, których wystawę otwarto w czytelni biblioteki 19 kwietnia. Życzymy tego z całego serca.

Obrazy tworzone z darów natury - to pasja Zdzisława Jankowskiego, przebywającego na emeryturze mieszkańca Piechcina. Wernisaż prac twórcy odbył się w naszej bibliotece 22 marca.

W naszej bibliotece w ramach cyklu „Artystyczne prezentacje” zazwyczaj organizowane są wystawy malarstwa, grafiki czy fotografii. Styczniowy wernisaż można więc nazwać wyjątkowym – w czytelni biblioteki otwarto wystawę biżuterii autorskiej Pani Magdy Ryniec. Wydarzenie odbyło się 18 stycznia.

Im bliżej świąt, tym więcej wszędzie świątecznego klimatu. W naszej bibliotece jest go sporo – a to między innymi za sprawą prezentowanej w czytelni wystawy ozdób świątecznych i innych przedmiotów dekoracyjnych, wykonanych przez pensjonariuszki Dziennego Domu Pobytu „Zacisze” w Barcinie. Wernisaż wystawy odbył się 14 grudnia.

Modelarstwo redukcyjne to jeden z rodzajów sztuki modelarskiej, polegający na wiernym odwzorowywaniu realnie istniejących przedmiotów o określonej skali, jednak z zachowaniem wszelkich szczegółów. Od 14 września w barcińskiej bibliotece można oglądać wystawę takich właśnie modeli – głównie pojazdów i sprzętu wojskowego. Ich autorem jest barcinianin Paweł Majchrzak, który na wernisażu wystawy podzielił się swoją wiedzą z zebranymi w czytelni gośćmi.

Osoby, które 20 kwietnia zawitały do barcińskiej biblioteki, miały okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu – wernisażu bydgoskiej grupy artystycznej Impresja połączonym z spektaklem zespołu teatralno - kabaretowego Galimatias, także z Bydgoszczy. To niecodzienne połączenie sztuk dostarczyło uczestnikom wielu przyjemnych chwil.

W pogodne popołudnie 15 marca w barcińskiej bibliotece została otwarta kolejna w tym roku wystawa z cyklu „Artystyczne prezentacje” , którego celem jest pokazywanie dorobku artystycznego twórców z Barcina i okolic. Tym razem swoje prace pokazała Agnieszka Rydlewska – artystka znana użytkownikom biblioteki w dwóch wcześniejszych wystaw, w 2017 i 2019 roku. Malarka pokazała kilkadziesiąt prac.