Kliknij, aby powiększyć25. listopada bibliotekę w Mamliczu odwiedziła pani kosmetolog z Bydgoszczy – pani Agata Janik. Wydarzenie zorganizowano przy współpracy mamlickiej biblioteki oraz Świetlicy MDK w Mamliczu.

Pani Agata Janik jest kosmetologiem, a tematem pielęgnacji skóry oraz branżą kosmetyczną zajmuje się zawodowo już od sześciu lat. Podczas spotkania chętnie podzieliła się z uczestniczkami swoją wiedzą i umiejętnościami. Spotkanie przebiegało w kameralnej atmosferze, dzięki czemu pani Agata mogła porozmawiać z każdą z pań indywidualnie.

Okazuje się, że potrzeby każdej skóry są inne. Pani kosmetolog wskazała nam błędy, które popełniamy w codziennej pielęgnacji skóry twarzy oraz sposoby, w jakie możemy to poprawić. Mówiła także o tym, w jaki sposób na wygląd wpływa dieta, używki, tryb życia oraz warunki w jakich pracujemy. Dowiedziałyśmy się także, jak rozpoznać niepokojące objawy pojawiające się na skórze, które powinnyśmy regularnie obserwować i kontrolować.

Rozmowy o pielęgnacji skóry zgodnie zakończyłyśmy stwierdzeniem, że przede wszystkim trzeba lubić siebie takim, jakim się jest, a specjalne preparaty i kosmetyki są jedynie dodatkami, z których możemy korzystać, jeśli mamy na to ochotę.  Na zakończenie każda z pań otrzymała miły upominek od naszego Gościa.

Agata PB

{gallery}images/stories/_materialy_2019/inne_wydarzenia/wszystkie/27112019_1{/gallery}