Komunikat organizacyjny IMAGO Noworoczny Turniej Szachowy

Biblioteka Miejska im. Jakuba Wojciechowskiego w Barcinie
Zespół Szkół w Barcinie

2. Termin i miejsce

Turniej odbędzie się 12 stycznia 2019r. w Bibliotece Miejskiej w Barcinie ul. WP 4a. Początek turnieju o godzinie 9:15. Odprawa 9:00.

3. Warunki uczestnictwa

W turnieju może zagrać każdy chętny.
Zgłoszenia przyjmowane będą do 10 stycznia 2019r. pocztą elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (decyduje kolejność zgłoszeń. Aktualizacja listy wg zgłoszeń).
UWAGA: ograniczona liczba miejsc! Zapewniamy 56 miejsca
W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, datę urodzenia, klub oraz aktualny ranking.
Uczestnictwo w zawodach jest PŁATNE. 10 złotych od uczestnika. Turniej ma charakter towarzyski i nie jest rankingowany.

4. System rozgrywek

Turniej zostanie rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, przy tempie 15 minut na zawodnika.

5. Ocena wyników

Kolejność zawodników ustala się na podstawie ilości zdobytych punktów.
W razie ich równości o zajętych miejscach decydują kolejno:
- średni Buchholz;
- Buchholz;
- ilość zwycięstw;
- progres.

6. Sędziowanie

Sędzią turnieju będzie Hubert Łukomski

7. Nagrody

I miejsce – 250,00 PLN
II miejsce – 150,00 PLN
III miejsce – 100,00 PLN

Najlepszy zawodnik z gminy Barcin – nagroda rzeczowa
Najmłodszy zawodnik – nagroda rzeczowa
Najstarszy zawodnik – nagroda rzeczowa

Uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów

Do lat 10 Miejsca
I-III statuetki

Do lat 14 Miejsca
I-III statuetki

Dla wszystkich słodki poczęstunek oraz kawa i herbata

8. 13 stycznia 2019 roku odbędzie się 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste". Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin po raz kolejny włącza się do Finału - zorganizowany zostanie kiermasz książek, z którego cały dochód przekazany zostanie na rzecz WOŚP. Kiermasz odbędzie się 12 stycznia 2019 roku (tj. sobota) w godzinach 09:00-15:00 w siedzibie biblioteki przy ul. WP 4a. Chętne osoby podczas turnieju będą mogły się włączyć w akcję. Zachęcamy

9. Postanowienia końcowe

Ostateczna interpretacja Regulaminu należy do Organizatora.

Udział w zawodach jest równoznaczny z akceptacją niniejszego regulaminu oraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych zawodników dla potrzeb turnieju: publikacja wyników, sprawozdawczość i wyrażeniem zgody na wykorzystywanie zdjęć i nagrań z udziałem uczestników do celów promocji i reklamy działań Organizatorów i Partnerów Turnieju.

Regulamin dostępny do pobrania: Regulamin