logo biblioteki

W dniach od 6 lipca do 26 lipa br. Edyta Dypolt, Olga Gralak – Ćwikła i Anna Popielarz - Olszak, bibliotekarki z barcińskiej biblioteki, brały udział w szkoleniu „Strony i blogi czytelnicze”, realizowanym online przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Kurs został przeprowadzony w ramach projektu „Pasja czytania – cykl szkoleń e-learningowych”, realizowanym w ramach programu Partnerstwo dla książki Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szkolenie podzielone było na 3 moduły. W ramach każdego z modułów kursanci wykonywali zadania stosując narzędzia online do tworzenia prezentacji, stron internetowych i blogów: Google Sites, Microsoft Sway, Blogger oraz WebWaves. Bibliotekarki nabyły umiejętności tworzenia planowania, tworzenia i udostępniania stron internetowych oraz blogów, w celu krzewienia kultury czytelniczej, promowania książki i czytelnictwa.