W lipcu Joanna Kujawa-Drozdowska oraz Anna Popielarz-Olszak, bibliotekarki z barcińskiej książnicy, brały udział w projekcie “Biblioteka online: program szkoleniowy dla bibliotekarzy” realizowanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Program szkoleniowy podzielony jest na dwa moduły po trzy spotkania.

Pierwszy moduł, który właśnie został ukończony przez bibliotekarki obejmował organizację pracy biblioteki online, a także kwestie związane z promocją i zaistnieniem w sieci. Drugi moduł odbędzie się we wrześniu i poświęcony będzie współpracy z różnymi grupami odbiorców.

„Projekt “Biblioteka online: program szkoleniowy dla bibliotekarzy” realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.”