Plakat informujący o szkoleniach w ramach projektu

Treść plakatu:

Edukacja finansowa w bibliotekach publicznych

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Jakuba Wojciechowskiego w Barcinie zakwalifikowała się do Projektu FINLIT – partnerskiego przedsięwzięcia, w którym uczestniczą 4 kraje: Polska, Bułgaria, Rumunia i Słowenia. W Polsce inicjatywa „Edukacja finansowa w bibliotekach publicznych” realizowana jest przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Projekt jest współfinansowany w ramach Programu Unii Europejskiej Erassmus+.

W ramach tego projektu od kwietnia do czerwca 2021 r. przeprowadzimy w naszych placówkach w Barcinie, Mamliczu i Piechcinie spotkania edukacyjne dla dorosłych z zakresu finansów i bankowości elektronicznej. Odbędą się one w zależności od sytuacji w trybie stacjonarnym lub online z wykorzystaniem e-learningowej platformy finlit.eu.

Podczas kursu będzie można dowiedzieć się, jak zarządzać domowym budżetem, jak obsługiwać konto bankowe, jak ubezpieczyć dom, jak dokonywać bezpiecznych zakupów online, jak oszczędzać i dorabiać na emeryturze oraz zwiększyć umiejętności posługiwania się produktami oraz usługami finansowymi dostępnymi na rynku.

Zapraszamy mieszkańców gminy i okolic w wieku 18+. Bliższych informacji udzielamy telefonicznie (52-3832166), mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub osobiście w godzinach pracy biblioteki.