W piątek 14 grudnia 2012 r. w piechcińskiej książnicy odbył się wernisaż prac świątecznych podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Barcinie.

Spotkanie rozpoczęło się występem artystycznym pt. „Marionetki” w wykonaniu uczestników ŚDS, którego celem było ukazanie trudnych zagadnień walki z nietolerancją, a także problemów osób niepełnosprawnych w życiu codziennym.

W dalszej części pracownicy Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej zaprezentowali prace świąteczne podopiecznych, omawiając jednocześnie technikę ich wykonania.

Na spotkanie przybyło 38 osób. Warto podkreślić, iż wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem przybyłych gości, którzy mogli obejrzeć efektowne obrazy i haftowane serwetki o tematyce bożonarodzeniowej, bombki z kolorowych wstążek i cekinów, bałwanki robione na szydełku, anioły, stroiki i kartki świąteczne oraz Szopkę Betlejemską.

Wystawę można obejrzeć w czytelni biblioteki do 11 stycznia. Serdecznie zapraszamy.