W środowe popołudnie 19 grudnia  2012 roku, odbył się w bibliotece wernisaż wystawy ozdób świątecznych połączony z występem kabareciku „DePeeSik”. Prace, jak i program artystyczny, wykonali panowie -  mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Barcinie, pod kierunkiem instruktorów terapii zajęciowej - Pani Zofii Mikulskiej i Pana Kamila Gawłowskiego.

Skecz pt. „Co ja zrobiłem?”  przeplatany piosenkami, wprowadził zebranych         w czytelni biblioteki gości w doskonały humor. Nie bez znaczenia był też fakt, że  śpiewających wspomagał akompaniujący im  akordeonista. Okazało się bowiem, nie po raz pierwszy, że mieszkańcy DPS to wspaniali artyści.

Stroiki i inne ozdoby świąteczne wykonane są z  tworzywa naturalnego, takiego jak  np. orzechy, szyszki, makaron, papier, gałązki itp.   Wystawę można oglądać  do połowy stycznia w czytelni naszej biblioteki.

Ewa Słowińska, Renata Grabowska