Biblioteka Publiczna w Barcinie uczestniczyła w II rundzie Programu Rozwoju Bibliotek. Po zakończeniu serii szkoleń podstawowych zadaniem bibliotek było zainicjowanie partnerskiej współpracy w lokalnej społeczności. Nasza biblioteka takie partnerstwo zawiązała. Jego efektem było zorganizowanie wspólnymi siłami Nocy Świętojańskiej. Przedsięwzięcie to zorganizowane w ramach Partnerstwa spotkało się z dużym zainteresowaniem społeczeństwa i uznaniem organizatorów Konkursu dla Partnerstw Lokalnych na Rzecz Rozwoju Bibliotek w ramach Programu Rozwoju Bibliotek, które przyznało nam I miejsce.

Organizatorem konkursu dla podregionu bydgoskiego była Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy, natomiast nagrody ufundowano ze środków dotacji Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Nagroda została wręczona podczas III Konferencji Regionalnej PRB „Biblioteka Publiczna – tradycja i nowoczesność”, która odbyła się 16 listopada w Operze Nova w Bydgoszczy. W uroczystym spotkaniu udział wzięli Wiceburmistrz Barcina Sławomir Różański i dyr. Biblioteki Grażyna Szafraniak.

04.JPG07.JPG01.JPG02.JPG03.JPG06.JPG08.JPG05.JPG