„MY mali czytelnicy  uroczyście Przyrzekamy! będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy, ich wskazówek i rad będziemy słuchać z uwagą obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą”

tej treści ślubowanie złożyły dzieci i rodzice

Koniec  konkursu to nie koniec  Rodzinnego czytania.... czytamy dalej...  stwierdzili  bohaterowie środowego spotkania 28.11.2012 r. Okazją do spotkania z aktorami  krakowskiego teatru „Art –Re” było podsumowanie całorocznego konkursu Rodzinnego Czytania i pasowanie na czytelników Oddziału dla dzieci. Aktorzy wystawili „Kopciuszka” ,a dzieci żywo reagowały  i chętnie brały udział w przedstawieniu. Prawdziwe emocje i rumieńce na twarzy pojawiły się w momencie pasowania  na czytelnika przez   Kopciuszka i Królewicza i otrzymanie CERTYFIKATU  i nagrody na pamiątkę tego wydarzenia.

Konkurs „Rodzinne czytanie w 2012 r ” podzielony był na  dwie grupy czytelnicze : „Poczytajmy razem – mały miłośnik książki” – którego uczestnikami były  dzieci do lat 7 wraz z opiekunami, którzy po raz pierwszy trafili do biblioteki oraz „Uniwerek Juniora” – konkurs dla najmłodszych , którzy byli pasowani na czytelnika bibliotek w latach poprzednich od 2008 r. i są wiernymi  czytelnikami Oddziału. Dzieci uczestniczące w konkursach posiadały specjalne karty uczestnika , do których wklejały  podczas odwiedzin przygotowane przez bibliotekarki naklejki – stokrotki  lub robiły pieczątki z postaciami z bajek . Założenia konkursowe to systematyczne wypożyczanie i czytanie książek oraz udział w ciekawych spotkaniach integracyjnych i autorskich organizowanych w bibliotece. Odbywały się spotkania z artystami teatru Art- Re oraz plastyczne  z P. Zofią Jesionowską. Dzieci z Przedszkola Nr 2 wystawiły dla uczestników projektu przedstawienie o wiośnie . Najmłodsi poważnie traktują wypożyczanie i czytanie książek i systematycznie odwiedzają bibliotekę .Uznanie należy się również rodzicom, babciom i dziadkom którzy pielęgnują w swoich pociechach miłość do książek i przyprowadzają dzieci do biblioteki, dokonując wraz z nimi wyboru bajek.

W Oddziale dla dzieci  w konkursie udział wzięło 63 uczestników +  opiekun tj 126 osób

Ogólnie uczestnicy konkursu odwiedzili bibliotekę 748 razy w towarzystwie swojego opiekuna , wypożyczono 2.834 książki.

Wszystkim uczestnikom  konkursu  wręczane były dyplomy i nagrody  książkowe .

„ Ale mi się podobało w bibliotece...... mówi Filip . Pogląd Filipa zgodnie podzielali pozostali uczestnicy spotkania. Kolejna edycja konkursu w przyszłym roku, zapisy w lutym 2013 r.

Zapraszamy !

Ciesielska Stanisława