Bezpłatny, komputerowy kurs języka angielskiego dla dorosłych odbywa się w naszej bibliotece. Kurs jest przeznaczony dla osób, które dopiero zaczynają uczyć się języka angielskiego lub znają jego podstawy. Jest skonstruowany tak, aby jego użytkownik uczył się myśleć po angielsku. Składa się z 4 poziomów, podzielonych na 22 lekcje. Zawiera ponad tysiąc interaktywnych ćwiczeń, takich jak fotolekcje, dialogi czy gry. Osoba korzystająca z kursu zdobywa umiejętności językowe ucząc się słownictwa, rozumienia ze słuchu, pisania, gramatyki oraz wymowy. Każdy z uczestników pracuje samodzielnie i sam narzuca sobie tempo nauki. Wszyscy, którzy ukończą kurs, otrzymają certyfikat.

Nowi kursanci mile widziani. W każdej chwili można przystąpić do kursu. Na jego potrzeby udostępniamy 3 stanowiska komputerowe i można z niego korzystać w godzinach pracy biblioteki. Panie, które uczestniczą w kursie są z niego zadowolone, mówią: „bardzo nam się podoba, dużo on nam daje i chętnie z niego korzystamy”.

Projekt „Angielski 123 w bibliotece” udostępnia nam firma Funmedia.