Handy Made być może brzmi to dziwnie w odniesieniu do biblioteki, ale właśnie ten zwrot pasuje do wystawy pani Ewy Ciszak-Krych zatytułowanej „HANDY MADE – praktyczna fantazja”.

Ewa Ciszak-Krych jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy. Mieszka z rodziną w Barcinie Wsi. Na co dzień pracuje w Środowiskowym Domu Samopomocy
w Barcinie na stanowisku terapeuty zajęciowego prowadząc pracownię plastyczną.

Podczas wernisażu, który odbył się dn. 14 listopada 2012 r. autorka prac przekonała nas, że każdą rzecz codziennego użytku można wykonać i ozdobić ręcznie. Eksponaty – obrazy, tace, świeczniki, karafki, pudełko, podkładki – stanowią wyjątkowe dzieła sztuki. Oprócz prac wykonanych przez panią Ewę, możemy oglądać również obrazy, które powstały pod jej kierunkiem podczas terapii zajęciowej ŚDS w Barcinie.

Miło jest nam prezentować już po raz trzeci dorobek artystyczny pani Ewy. Potwierdzają  to wpisy osób uczestniczących w spotkaniu: „Z wielką przyjemnością
i radością obejrzałam wystawę prac plastycznych i użytkowych wyjątkowo pracowitej, wspaniałej artystycznej osobowości jaką jest Ewa Ciszak-Krych”
- napisała w imieniu gości wernisażu pani Zofia Jesionowska.

Wystawione prace są niezwykle piękne  i barwne, o czym można się przekonać, odwiedzając mury naszej biblioteki.

Ewa Słowińska, Renata Grabowska