Skutecznie przekształcamy  nudę w  chwilę relaksu. Młody czytelniku nie  musisz się nudzić, jeśli odwiedzisz Oddział dla dzieci biblioteki w każdy  piątek w godz. Od 15.oo do 17.oo.

Chopin ,Mozart i Bach …….

Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki 5.10.2012r.  uczestnicy zajęć przenieśli  się w świat klasycznych utworów muzycznych słynnych kompozytorów. Słuchali utworów Chopina, Bacha ,Mozarta wyklejając plasteliną nutki. Najbardziej jednak podobały się dzieciom zabawy ruchowe w rytm słuchanej muzyki i wystukiwanie taktów. Miały możliwość recytowania i śpiewania z mikrofonem, zajęcie to sprawiło im ogromną frajdę.

Trochę jesiennych plastycznych inspiracji …

Jesień jest doskonałym czasem na zbieranie "owoców jesieni". Chyba każdy z nas w dzieciństwie robił z kasztanów i żołędzi przeróżne zwierzątka i ludziki. Inspiracje twórcze dzieci z papierem i nożycami sprawiają, że powstają  unikatowe prace plastyczne. Dzieci biorące udział w zajęciach piątkowych  w październiku chętnie uczyły się  różnych, prostych technik plastycznych posługując się nożycami. Próbowały stworzyć coś innego niż klasyczne ludziki. Kreatywne pomysły dzieci i wyklejanie z plasteliny jesiennych motywów było przedmiotem piątkowych zajęć.

Rebusy ,krzyżówki i zagadki

W ostatni piątek października w bibliotece dzieci zmagały się z krzyżówkami, rebusami i zagadkami.

Stanisława Ciesielska