Po raz kolejny w barcińskiej bibliotece prezentuje swoje prace pani Marta Wilk-Wierzbinska - absolwentka wydziału humanistycznego Akademii Bydgoskiej, na co dzień nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 2 w Barcinie.

Wystawę zapoczątkował wernisaż, który odbył się dnia 17 września 2012 roku. Ekspozycję stanowią obrazy wykonane suchą pastelą, farbą olejną oraz szkatułki i inne przedmioty ozdobione techniką decupage. Pani Marta zapoznała uczestników wernisażu z technikami, którymi posługuje się przy wykonywaniu swoich prac. Najchętniej maluje pejzaże, martwe natury, prace z motywem myśliwskim oraz ikony. Jest drugim pokoleniem w rodzinie o zamiłowaniach artystycznych – malarstwem zajmuje się jej ojciec – pan Krzysztof Wilk.

Swoje umiejętności przekazuje uczniom, których prace wykonane pod jej kierunkiem wystawiane były również w naszej bibliotece. Prace mamy i dziadka podpatruje mała Karinka, która już w tej chwili wykazuje zainteresowania artystyczne.  Marta Wilk-Wierzbinska brała udział w wystawach zbiorowych oraz indywidualnych, m.in.: w Szubinie, Nakle, Barcinie, Bydgoszczy, Rynarzewie i Strzelnie.

Ewa Słowińska, Renata Grabowska