Filia nr1 Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie  zaprosiła Małych Miłośników Książek z opiekunami na przedstawienie teatru „Art- Re” z Krakowa pt. „Koziołek Niematołek” w ramach projektu „Poczytajmy razem - Mały Miłośnik Książek”

Spektakl został oparty na motywach książki Kornela Makuszyńskiego ”Koziołek Matołek”. Bohater wyrusza w świat i odwiedza Afrykę, Azję, Amerykę Północną i Grenlandię. Dzieci poznały nowe kultury, obyczaje i języki. Bardzo chętnie i licznie występowały na scenie razem z aktorami współtworząc przedstawienie. Jest to dodatkowa forma rozwoju intelektualnego najmłodszych czytelników. Spektakl zakończyły gromkie brawa i wspólna fotografia. Nie obyło się bez słodkości i kolorowanek z Koziołkiem  Matołkiem.

Wspólna zabawa odbyła się  dnia 4 października 2012 w siedzibie Środowiskowego Domu Samopomocy w gronie 90 osób.

Nieodpłatne użyczenie sali to pomoc dla Fili nr1 w ramach Partnerstwa w Gminie Barcin.

Anna Zielińska