W czwartek 4 października 2012 r. w piechcińskiej książnicy gościliśmy artystów z Krakowa, którzy wystawili spektakl pt. „Koziołek Niematołek” dla dzieci, które biorą udział w konkursie „Poczytajmy razem – Mały miłośnik książki”.

Główny bohater wystawionej sztuki, Koziołek Niematołek wyruszył z Pacanowa w podróż po świecie. Odwiedził Chiny, gdzie podziwiał Mur Chiński. Pojechał do Japonii – kraju kwitnącej wiśni. Był też w Ameryce i spotkał się z Indianinem. Dotarł nawet do Grenlandii, a tam przywitał go Eskimos. Był też w Egipcie, gdzie zachwycał się piramidami, a także sfinksem.

Artyści z Krakowa bez wątpienia dostarczyli przedszkolakom  wielu wrażeń i przeżyć estetycznych podczas spektaklu. Co ciekawe, dzieci miały możliwość jego współtworzenia, wykonując polecenia aktorów, a także odpowiadając na zadawane przez nich pytania.

Na przedstawienie przybyło 36 uczestników konkursu wraz z opiekunami.