Jesień – jedna z czterech podstawowych pór rokuprzyrodzie ,okres pomiędzy 23 września a 22 grudnia .Świat wygląda  wtedy kolorowo. Podziwiamy żółte, czerwone ,brązowe i złote liście drzew, dojrzałe owoce i wystawiamy twarz  do słońca, które daje radość.

W ciepły , wrześniowy dzień miłośnicy biblioteki spotkali się przed placówką i bawili się w różne kolory jesieni. Uczestnicy konkursu „Rodzinne czytanie – Mały Miłośnik książki” namalowali jesień w ogrodzie – uśmiechnięte słoneczniki spoglądające na czerwone jabłuszka. Dzieci ze świetlicy „Gąsienica” o tej porze roku lubią spacerować po lesie – zbierać grzyby, liście, jarzębinę i spotkać jeża, który przygotowuje się do zimy. Zajęcia plastyczne zakończyła pogadanka o jesieni i słodka niespodzianka Na plenerze malarskim 26 września spotkało się 19 osób.

Anna Zielińska