Biblioteka otrzymała dostęp do kursu bezpłatnie, dzięki udziałowi w projekcie "Angielski 123 w bibliotece". To wspólne przedsięwzięcie firmy Funmedia i Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która prowadzi Program Rozwoju Bibliotek.

Kurs dostępny będzie w Bibliotece Publicznej, w filii książnicy na starym mieście i w bibliotece w Piechcinie. W wymienionych placówkach przyjmowane są zapisy i udzielne szczegółowe informacje.
Ważne! Wszyscy, którzy będą chcieli skorzystać z bezpłatnego kursu, będą to robić samodzielnie, nie będzie więc spotkań i ćwiczeń w grupie. Wystarczy przyjść, uzgodnić z pracownikami bibliotek godziny, w których będziemy mogli usiąść przy komputerze i szlifować język.

Zakłada się, że przejście całego kursu zajmuje około roku. W przypadku poprawnego wykonania ponad 80 procent poleceń dostępnych w ramach jednego poziomu, uczestnik otrzymuje certyfikat osiągnięcia danego poziomu biegłości.

Przeczytaj także:21 lipca barciński basen wznowi działalność
Kurs obejmuje ponad 1 tys. interaktywnych ćwiczeń m.in. dialogi, gry czy fotolekcje. System będzie na bieżąco monitorować naukę.

Warto spróbować. Kurs "Angielski 123.pl" jest skonstruowany tak, by użytkownik starał się myśleć po angielsku. Składa się z czterech poziomów, podzielonych na 22 lekcje. To użytkownik decyduje od jakiego poziomu zacznie naukę, może to być chociażby poziom średnio zaawansowany. Wszystko zależeć będzie jakie umiejętności językowe dana osoba już posiada. Dorośli mieszkańcy gminy mają szansę, by poznać podstawy j. angielskiego lub utrwalić i rozwinąć to, co już potrafią. Umożliwi to bezpłatny kurs, jaki oferuje biblioteka i jej filie.

Źródło: www.pomorska.pl