Projekt „Rodzinnego Czytania” w bibliotece cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Mali czytelnicy wraz z opiekunami dzielnie wypełniają zapisy regulaminowe. Systematycznie odwiedzają  Oddział dla dzieci wypożyczając książki. Każdą swoją  wizytę dokumentują - wkleją do specjalnych kart czytelnika  stokrotki bądź postawiają pieczątki. Chętnie biorą udział w zaplanowanych spotkaniach integracyjnych.

Dali temu wyraz w czwartek 13 września na spotkaniu z aktorami Grupy Teatralnej Art-Re z Krakowa poprzez liczny udział i żywą radosną reakcję w trakcie przedstawienia pt.” Kubuś Puszatek i przyjaciele”. Aktorzy wcielali się kolejno w rolę literackich bohaterów ulubionej  bajki dla dzieci, angażując w jej akcję przebywających w bibliotece małych czytelników. Uczestników spotkania częstowano cukierkami. Wspólna zabawa i fotografia z aktorami, to elementy, które pozostawiają u dzieci niepowtarzalne wrażenia chwil spędzanych  wśród książek.

Ciesielska Stanisława