W środę 12 września 2012 roku odbył się wernisaż Krzysztofa Tondra - studenta IV roku grafiki na UMK w Toruniu w pracowni serigrafii prowadzonej przez prof. Mirosława Pawłowskiego. Krzysztof brał udział w kilku wystawach indywidualnych i zbiorowych, a w 2010 roku otrzymał wyróżnienie na XII Biennale Grafiki Studenckiej w Poznaniu.

Na pierwsze powakacyjne spotkanie przybyli stali jak i nowi goście. Młody artysta w bardzo przystępny i wyczerpujący sposób zapoznał zebranych ze swoją sztuką, która jest jednocześnie jego pasją. Chętnie odpowiadał na każde pytanie, a młodzi uczestnicy spotkania mogli uzyskać szczegółowe podpowiedzi jak iść drogą, która umożliwi im studia i rozwój ich artystycznych zamiłowań.

Należy nadmienić, że Krzysztof urodził się wprawdzie w Bydgoszczy, jak podaje w swoim życiorysie, jednak mieszka w Józefince, uczęszczał do SP nr 1 w Barcinie, ukończył też tutejsze gimnazjum, a pierwsze wystawiennicze kroki – jeszcze jako uczeń szkoły podstawowej – stawiał w naszej barcińskiej bibliotece.

Spotkanie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze. Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia biblioteki do połowy października br.

Renata Grabowska, Ewa Słowińska