11 lipca w środowe popołudnie zajęcia zaplanowane były na świeżym powietrzu. Przed budynkiem biblioteki, na ogrodzeniu zostały zawieszone 2 plansze  kartonowe o wymiarach 3m x1m.Na nich pani Ewa Ciszak -  Krych naszkicowała różne wzory związane z latem. Uczestnicy wypełniali puste pola kolorem na zasadzie witrażu. Rąk i chęci nie brakowało.

Powstały dwie kolorowe   panoramy. Z powodu burzy prace zostały dokończone w bibliotece. Malarka zaproponowała dzieciom jeszcze jedną formę zabawy z farbami. Monotypia  - część grafiki powstaje przy użyciu szyby. Na szkło nakładamy pędzlem różne kolory farby, przykładamy czystą ,biała kartkę papieru,twardym końcem pędzla rysujemy wzory i szybko zrywamy kartkę. Powstają niepowtarzalne prace, jedyne w swoim rodzaju. Zabawę z kolorami zakończył słodki poczęstunek i loteria fantowa.

Anna Zielińska