Kolejne wakacyjne zajęcia z dziećmi odbyły się dnia 20 lipca 2012 r., tym razem w Świetlicy Miejskiego Domu Kultury w Piechcinie.

W pierwszej części spotkania dzieci uczestniczyły w licznych grach i zabawach ruchowych, które zostały przeprowadzone w plenerze: „Balonowa gonitwa”, „Wąż, który gryzie się w ogon”, „Tunel”, „Rzucanie”, „Chusta animacyjna”, „Hula-hoop”, „Gonitwa z klamerkami”, „Skakanka”, oraz „Unihokej”. W tym samym czasie uczestnicy zajęć, którzy nie brali udziału w żadnej grze i zabawie ruchowej, malowali  farbami na dużych arkuszach szarego papieru plakat pt. „Krajobraz letni”. Oczywiście powstały atrakcyjne prace.

W drugiej części spotkania dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek. Następnie wszyscy uczestniczyli w loterii fantowej. Każdy otrzymał jakiś drobiazg.

Należy stwierdzić, iż zajęcia były bardzo udane i już planujemy  zorganizować następne wspólnie ze Świetlicą Miejskiego Domu Kultury w Piechcinie. Naprawdę czasami warto połączyć siły, gdyż efekt może być pozytywnie zaskakujący. Uśmiech na twarzach dzieci, ich radość… O czymś to chyba świadczy… W takich chwilach czujemy, iż to, co dla nich robimy naprawdę ma sens, szczególnie dla tych, którzy nigdzie nie wyjeżdżają na wakacje.

W spotkaniu brało udział 39 dzieci.

Dorota Witkowska