10 lipca 2012r. spotkaliśmy się kolejny raz na zajęciach wakacyjnych w barcińskiej książnicy. Spotkanie rozpoczęło się od kilku konkursów sportowo – zręcznościowych, które zorganizowane były na świeżym powietrzu.

Następnie w siedzibie biblioteki odbyło się spotkanie autorskie z Panią Jolantą Kasperkowiak – autorką książek o tematyce ekologicznej. Pani Jolanta zapoznała dzieci ze swoją literaturą, omawiając z nimi szczegółowo aspekty przyrodnicze swojej twórczości. Kilku uczestników spotkania miało możliwość wzięcia udziału w teatrzyku kukiełkowym pt. „Baśń o złotej rybce”.

Po teatrzyku cała grupa nauczyła się składać własną złotą rybkę,wykorzystując japońską sztukę składania papieru.

Na pamiątkę dzieci otrzymały od autorki tak wspaniałych książek przyrodniczych autografy i jak co spotkanie wzięły udział w loterii fantowej.

Justyna Pałka