W środę 13 czerwca 2012 r. odbył się wernisaż prac utalentowanych uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Barcinie, których opiekunem jest P. Marta Wilk-Wierzbińska. Na wystawie prace zaprezentowali Adrianna Bartoś z kl.IV oraz Wiktor Lisiecki, Sebastian Borzuchowski , Zuzanna Dziurzyńska z kl.VI. Młodzi artyści mówili o swojej pasji i zainteresowaniach plastyką.

Podziwiając wystawione prace zauważamy nie tylko wielki talent, ale i pracowitość ich autorów. O różnorodności technik opanowanych przez  swoich podopiecznych opowiedziała P.Marta. Są to akwarele, pastele, kolaż, rysunek ołówkiem, decoupage, pirografia , modelowanie w glinie i orgiami modułowe. Licznie zgromadzeni goście podziwiali talent młodych artystów,życząc im dalszych sukcesów nagrodzili ich gromkimi brawami.

Ewa Słowińska