Ola Cieślak jest młodym, grafikiem, projektantem, ilustratorem książek m.in. Grzegorza Kasdepke pt.” Romans palce lizać” oraz „Gdybym był dziewczynką”,  ”Gdybym była chłopcem” autorka książek  Love StoryOd 1 do 10 . Absolwentka wydziału grafiki ASP w Warszawie w Pracowni Projektowania Książki. Ma na swoim koncie kilka wystaw indywidualnych i zbiorowych. Laureatka programu stypendialnego "Młoda Polska”, 12 czerwca 2012  odwiedziła barcińską książnicę w ramach spotkań z DKK dla dzieci z koordynatorem wojewódzkim Dyskusyjnych Klubów Książki  P. Lucyną Partyką.

Ola Cieślak z pasją bawi się technikami plastycznymi - nakleja obrazki na ciekawe tło, dorysowuje swoje postacie, wykorzystuje różne materiały od szarej gazety i kwiecistą tapety do  paragon ze sklepu. Tworzy historie, które są jej bardzo osobistą wizją. Potrafi przekazać plastycznie własny i innych sen. Szybko więc nawiązała kontakt z dziećmi, które chętnie  dzieliły się swoimi marzeniami sennymi. ". Pani Ola opowiadała  uczestnikom spotkania jak powstają  książki. Krótko też zrelacjonowała swoje próby pisania dla dzieci . W drugiej części spotkania  przeprowadziła warsztaty plastyczne z maluchami. Dzieci zainspirowane spotkaniem z panią Olą pobudziły swoje kreatywne pomysły i na zwykłe papierowe  torebki śniadaniowe naklejały kolorowe  elementy. Dzięki temu   powstały piękne  trójwymiarowe prace postacie bajkowe oraz zwierzątka

Dzieci będące na spotkaniu to  grupa Troskliwych Misiów z Przedszkola nr 2 w Barcinie  pod opieką P. Elżbiety Pałki. Spotkanie i warsztaty z Panią Olą to nagroda dla nich  za aktywną całoroczną współpracę z biblioteką i przygotowanie inscenizacji dla  uczestników  bibliotecznego konkursu „Rodzinne czytanie”.  Dla czytelników biblioteki przekazała pozdrowienia w formie  wpisów w  książkach , które  znajdują się w zbiorach Oddziału  dla dzieci .

Z biblioteki  goście wyjechali wyposażeni w materiały promujące Gminę Barcin.

Stanisława Ciesielska

Albums