Z okazji IX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek grupa 5 i 6 latków z Przedszkola nr1 w Barcinie pod opieką pani Urszuli Antoniak odwiedziła bibliotekę na Starym Mieście. Dzieci uzupełniały swoją wiedzę o egzotycznych zwierzętach oglądając książki z literatury popularno- naukowej z działu zoologia przeznaczonej dla młodszych czytelników. Postanowiliśmy narysować kilka z nich. Jedne zwierzęta rysować łatwiej ,inne trudniej. W skupieniu, „na kolanie” powstały niepowtarzalne portrety żyrafy(trudna do rysowania) i dinozaura(mój ulubiony).Postanowiłam kilka z nich nagrodzić. O ocenę poprosiłam pana Krzysztofa Wilka – barcińskiego artystę- malarza. Był mile zaskoczony talentem, pomysłowością i kreatywnością małych czytelników.

„Za wyjątkowy talent i wyobraźnię potrzebną do narysowania sympatycznego zwierzaka” Marika , Kamil, Bartek, Oskar i Paweł otrzymali dyplomy z niespodzianką , które ufundowała biblioteka. Pozostali dyplomiki i słodkości.

Biblioteka to nie tylko budynek z książkami, ale także otwarte i inspirujące miejsce, gdzie można poszerzać swoje zainteresowania.

Anna Zielińska

07.jpg08.jpg05.jpg01.jpg02.jpg04.jpg06.jpg09.jpg03.jpg