Majowe spotkania w Oddziale dla dzieci  w ramach akcji „Biblioteka ciągle w grze” dla szkól podstawowych dotyczyły różnorodności  zbiorów gromadzonych w bibliotece i prezentowana była literatura z zakresu ortograficznych zmagań dla uczniów.

W formie pogadanek dzieci dowiedziały się o  literaturze zapisanej na płytach CD, o książkach z różnych dziedzin  nauki i nowościach w bibliotece. Czytane były  fragmenty książek  dla dzieci z serii Duże Litery . Dla  klas których zapoznawano z literaturą o ortografii przygotowano zaszyfrowane słowa do odgadnięcia. Bibliotekę odwiedziło 9 grup z SP Nr 2 o klas I –III z opiekunami .Łącznie z lekcji bibliotecznych wspomagających  edukację szkolną skorzystało 153 uczniów z nauczycielami.

Ciesielska Stanisława

Albums