Dnia 1 czerwca 2012 r. w piechcińskiej bibliotece odbyły się zajęcia plastyczne. Tematem piątkowego spotkania były: „Zwierzaki-stemplaki” oraz gry i zabawy z okazji Dnia Dziecka.

Rozpoczęliśmy zajęcia od odrysowania wybranych szablonów na gruby papier. Następnie wycięliśmy motywy wzdłuż konturów, starannie zabezpieczając taśmą rozcięcie.

W dalszej kolejności trzeba było przyłożyć szablony do arkusza białego papieru i energicznymi pionowymi ruchami nałożyć farbę. Ostatni etap to naklejenie ramki z kolorowego papieru wokół obrazka.

Można było zauważyć, iż uczestnikom zajęć podobała się tematyka piątkowego spotkania. Efektownie wykonane prace zdobią biblioteczną wystawę w Kąciku Małego Czytelnika.

Dorota Witkowska

10.jpg07.jpg08.jpg05.jpg01.jpg02.jpg04.jpg06.jpg09.jpg03.jpg