„Biblioteka ciągle w grze” - to hasło idealnie pasuje do działalności Fili nr1. Z Programu Rozwoju Bibliotek placówka otrzymała sprzęt komputerowy ,z którego mogą korzystać wszyscy czytelnicy. Najczęściej przy komputerach siedzą dzieci. Nie zauważają one niebezpieczeństw jakim mogą ulec.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr1 w Barcinie, którzy przybyli do biblioteki pod opieką pani Anny Lewandowskiej i pani Joanny Trawińskiej zapoznali się z zagrożeniami internetowymi. Mogą one mieć negatywny wpływ na prawidłowy rozwój i funkcjonowanie dziecka. Głównym elementem zajęć stanowiła kreskówka pt.”Sieci@ki”.

Sieci@kowe zasady bezpieczeństwa to:

-nie będę podawać swoich danych.

-nie będę ufać osobom poznanym w sieci.

-powiem jeśli coś będzie nie tak.

-zabezpieczę swój komputer.”

Młodzi sympatycy Internetu obiecali ,że będą się stosować do zasad poznanych w bibliotece i częściej zaglądać na stronę SIECI@KI>PL.

Anna Zielińska

07.jpg08.jpg05.jpg01.jpg02.jpg04.jpg06.jpg09.jpg03.jpg