30 maja nastąpiła inauguracja V edycji   konkursu  Rodzinnego Czytania „Poczytajmy razem - mały miłośnik książki ” i „Uniwerek Juniora”. Na spotkanie w bibliotece przybyło mnóstwo  dzieci i rodziców .W Oddziale dla  dzieci udział w konkursie zgłosiło 132 uczestników.  To dla nich wystąpiły dzieci z grupy „Troskliwe Misie”  z Przedszkola  Nr 2 przygotowane przezp. Elżbietę Pałkę. Spotkanie zostało ubarwione dziecięcym słowem i kolorowymi dekoracjami.

Mali aktorzy zaprezentowali się w przedstawieniu „ Zawitała u nas wiosna”. Rodzicom przekazano  informacje o założeniach konkursu i jego przebiegu. Trwał będzie do  października , a biblioteka przewiduje dla jego uczestników spotkania integracyjne z warsztatami plastycznym ,teatralnymi itp.

Ciesielska Stanisława