Dnia 17 maja 2012 r. w Filii Bibliotecznej w Piechcinie gościliśmy artystów z Krakowa, którzy wystawili dla dzieci spektakl pt. „Czerwony Kapturek”, baśń opisana po raz pierwszy przez Charles’a Perraulta, w 1697 roku, w książce pt. „Bajki Babci Gąski”. Co ciekawe postać Czerwonego Kapturka pojawiła się w niezliczonej ilości powieści, filmów, opowiadań dla dzieci czy skeczy i jest powszechnie znana w Europie.

Na przedstawienie przybyło 38 przedszkolaków z Przedszkola w Piechcinie, 3-4 latki – podopieczni pani Danuty Kusal oraz Marioli Męczyńskiej-Konieczki.

„Czerwony Kapturek” to opowieść o dziewczynce, która postanawia zanieść swojej babci, mieszkającej w drugiej wsi za lasem, koszyk z jedzeniem oraz ziołami leczniczymi. W drodze spotyka wilka, który podstępnie wydobywa z niej informacje o domku babci. Wilk chce zjeść zarówno staruszkę, jak i jej wnuczkę. Jednak nie udaje mu się osiągnąć zamierzonego celu. Oczywiście baśń kończy się morałem, ostrzegając dzieci przed nawiązywaniem kontaktu z obcymi osobami.

Bez wątpienia artyści z Krakowa dostarczyli przedszkolakom całe mnóstwo przeżyć estetycznych. Poza tym dzieci miały możliwość współtworzenia spektaklu, wykonując polecenia aktorów, a także odpowiadając na zadawane przez nich pytania. Warto zauważyć, iż na twarzach najmłodszych widzów widniał uśmiech.