Maj to miesiąc szczególnie związany z książką i biblioteką. 8 maja przypada Dzień Bibliotekarza. W maju obchodzony jest Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Barcińscy bibliotekarze swoje doroczne święto obchodzili 10 maja. Na uroczystość z życzeniami przybyli: Burmistrz Barcina – Michał Pęziak, jego zastępca – Sławomir Różański, Przewodnicząca Rady Miejskiej – Krystyna Bartecka wraz ze swoim zastępcą – Teresą Wilk.

Oprócz gospodarzy miasta w uroczystości udział wzięli: Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu - Elżbieta Pałka, radny Rady Miejskiej – Włodzimierz Osuch, pracownicy bibliotek i emerytowani bibliotekarze. Goście życzyli nam „zdrowia, radości i pogody ducha, spełnienia w pracy zawodowej i życiu osobistym”. Wielką satysfakcję sprawiły bibliotekarzom słowa wypowiedziane przez włodarzy miasta, że zgodnie z tegorocznym hasłem „Biblioteka ciągle w grze! daje każdemu z nas sposobność spotkania z ciekawą literaturą i niezwykłymi ludźmi, stwarza możliwość realizacji pasji i pogłębiania zainteresowań, poznania gwary pałuckiej i języka angielskiego, zakochania w tym, co lokalne i globalne”. Spotkanie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze.

Renata Grabowska, Ewa Słowińska