Oddział dla dzieci realizuje projekt „Biblioteka miejsce bezpiecznego Internetu. Systematycznie, więc i cyklicznie organizowane są akcje edukacyjne dla  dzieci i młodzieży. Na spotkaniach w Oddziale  przekazywane są informacje na temat kursu i prowadzone są lekcje biblioteczne promujące kampanię. Inicjatorami ogólnopolskiej akcji są Fundacja Dzieci Niczyje, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego  i Mircosoft . Akcja potrwa do 21 sierpnia 2012 . W kwietniu z tej formy promocji działań bibliotecznych w tym zakresie  na 12 spotkaniach  młodzieżą skorzystało 255 uczniów wraz z nauczycielami z  Gimnazjum Nr 1 i  Szkoły Podstawowej Nr 2, które dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się Internecie  przy pomocy prezentacji multimedialnych  „3...2...1...Start”, „W sieci”  oraz „Dziecko w sieci”. Oddział dla dzieci odwiedzały także grupy przedszkolaków, którym prezentowane były bezpieczne strony „Sieciaki.pl”.

Przy pomocy  kodu aktywacyjnego dla biblioteki  na platformie e-learningowej  zalogowało się  53 uczestników, którym za ukończenie kursu online  wydrukowano w  okolicznościowe  dyplomy . Dla osób chętnych, które zainteresowane są ukończeniem kursu na platfortmie e-learningowej biblioteki i zdobyciem Dyplomu, Certyfikatu lub Zaświadczenia i wydrukowaniem  udostępnimy  adres i kod aktywacyjny naszej biblioteki.

http://www.fdn.pl/kursy/biblioteki/ kod  biblioteki podczas  rejestracji  LWMFGA

PODSUMOWANIE  KURSU w naszej Bibliotece ODBĘDZIE SIĘ PO ZAKOŃCZONEJ KAMPANII tj. po 21 sierpnia 2012.

Dla uczestników  przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Zachęcamy więc do wzięcia  udziału   zainteresowanych czytelników w bezpłatnym kursie.

Stanisława Ciesielska