Charakter spotkań dzieci z naszą biblioteką  jest różnorodny i wiąże się z literaturą. Nie zawsze prezentowana jest tylko książka. Różnorodność  oferty dla dzieci na spotkaniach w bibliotece sprawia, że placówki oświatowe chętnie biorą udział w akcjach organizowanych  przez książnicę.

17 maja w siedzibie biblioteki odbyła interpretacja  sceniczna bajki Ch. Perrault „Czerwony Kapturek” w wykonaniu  aktorów teatru  Art.–Re. Artyści z Krakowa posiadają doskonałą umiejętność angażowania w swoje przedstawienia  widzów. Ruch, stroje i humor aktorów udzieliły się dzieciom i uczestnikom spotkania. Godzinne spotkanie z żywym słowem wprawiło wszystkich w doskonały nastrój  dzieci przejęte grą  aktorów i dynamiką żywego słowa reagowały spontanicznie salwami śmiechu oraz chętnie  brały udział w przedstawieniu razem aktorami .Biblioteka gościła maluchów z Przedszkola Nr 2 i 3 w Barcinie w ramach akcji „Biblioteka ciągle w grze”, którym w scenerii  dostarczono niezapomnianych wrażeń i  doskonałej zabawy .

Stanisława Ciesielska