W dniu 14 maja 2012r. o godz. 17:00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie odbyło się drugie spotkanie Partnerstwa - „Tradycja-kultura-nowoczesność”. Celem spotkania było omówienie zorganizowania festynu kulturalnego pt.: „Noc Świętojańska – od kwiatu paproci do Św. Jana”.

W spotkaniu oprócz władz Gminy i Partnerów lokalnych uczestniczyli przedstawiciele naszych bibliotek partnerskich z Kruszwicy, Łabiszyna i Pakości oraz trenerka Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL -  Ewa Smuk – Stratenwerth, łącznie 28 osób.

Uczestnicy spotkania zapoznali się z ustaleniami dotyczącymi organizacji wspólnego przedsięwzięcia. Zaakceptowali podjęte ustalenia. Zaproponowali jednocześnie  własny udział  w organizacji wspomnianej imprezy. Wspólnie zastanawiano się nad następnymi przedsięwzięciami. Zgonie ustalono, że takim może być organizowanie wypoczynku letniego dla dzieci pozostających w okresie wakacji w mieście, plener artystyczny – malarstwo, rzeźba czy też wydanie regionalnej  publikacji.

Renata Grabowska, Ewa Słowińska