Od 8 maja 2012 r. w piechcińskiej bibliotece rozpoczął się Tydzień Bibliotek pod hasłem: „Biblioteka ciągle w grze!”.

Tego dnia w naszej książnicy odbyły się dwie równoległe lekcje biblioteczne, na które zostały zaproszone dwie grupy przedszkolaków (54 osoby) z Przedszkola w Piechcinie - podopieczni pani Renaty Zmudzińskiej, Estery Kolasy oraz Moniki Cierzniak.

Dzieci wysłuchały opowiadania pt. „O komputerze i różanym ogrodzie”, tuląc się do poduszek artystycznych wykonanych przez panią Marię Harwozińską, mieszkankę Piechcina.

Następnie odbyła się pogadanka na temat dobrych manier Filipa, głównego bohatera opowiadania. Przedszkolacy przyznali rację, iż chłopiec za dużo czasu spędzał przed komputerem, zapominając zupełnie o swoich najbliższych, o przyjaciołach oraz o tym, co lubił robić dotychczas w wolnym czasie. Wspólnie stwierdziliśmy, iż co prawda komputer, Internet  pomagają nam zdobywać różne informacje, ale trzeba się opamiętać,  nie można  spędzać kilku godzin w ciągu dnia przed komputerem. Lepiej pobawić się, poczytać książki, pobiegać czy porysować. Przecież można robić tyle ciekawych rzeczy.

Młodzi czytelnicy dowiedzieli się również, co to znaczy mieć dobre maniery, jak należy zachowywać się w bibliotece, a także na placu zabaw.

Można było zauważyć, iż dzieci zainteresowały się tematem, gdyż udzielały ciekawych odpowiedzi na pytania dotyczące dobrych manier oraz swoich zainteresowań.

Dorota Witkowska

07.jpg08.jpg05.jpg01.jpg02.jpg04.jpg06.jpg03.jpg