O Jasiu, co nie czytał książek… czytał Burmistrz

Dni majowe to prawdziwe oblężenie w Oddziale dla dzieci BPMiG .Oferta spotkań majowych 2012 przebiega pod  hasłem Tygodnia Bibliotek  „Biblioteka ciągle w grze”. Mimo rozwoju techniki i różnych elektronicznych nośników nasza biblioteka doskonale wpasowuje się w istniejącą rzeczywistość.  Oddział dla dzieci powiązał tą całą akcję spotkań w bibliotece  z mistrzostwami Euro 2012 i do ich przebiegu  zostały włączone elementy sportowe: dekoracja biblioteki z piłkami, zawodnik z Orlika i literatura z dziedziny sportu. W Oddziale dla dzieci „Tydzień bibliotek” trwa cały miesiąc z uwagi na duże zainteresowanie ofertą biblioteki przez  przedszkola i szkoły z naszej gminy. A zaczęło się od wizyty 4-latków z Przedszkola Nr 3 i spotkania z burmistrzem wśród regałów bibliotecznych.

9 maja na spotkanie z dziećmi i książką przybył do biblioteki  Z-ca burmistrza Barcina Sławomir Różański oraz młody piłkarz Konrad Wachowski , a także Telewizja Lokalna. Burmistrz przeczytał opowieść kim był Jasio Drążek co nie czytał książek oraz historyjkę o mazgajach, a Konrad  czytał  „Jak Franklin grał w piłkę nożną”  P. Bourgeois.  Konrad zaprezentował dzieciom również kilka technik rozgrzewki piłkarskiej.  Przedszkolaki  poczęstowane zostały cukierkami i otrzymały zakładki oraz naklejki Fundacji „Cała Polska czyta dzieciom” .

Ciesielska Stanisława